Informacja dla rodziców w związku z przypadkami zakażeń koronawirusem

Szanowni Rodzice

Uwzględniając dzisiejsze rekomendacje premiera Mateusza Morawieckiego od czwartku 12 marca na terenie Miasta Cieszyna zamknięte zostają wszystkie żłobki i przedszkola. Przypominamy, że od dzisiaj zamknięte są także wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Cieszyn. Również placówkom prywatnym została przekazana rekomendacja o odwołaniu zajęć.

Mając na uwadze specyficzną sytuację w Cieszynie, gdzie mamy zdiagnozowane przypadki zakażenia koronawirusem, Burmistrz Miasta Cieszyna podjęła decyzję o nie organizowaniu zajęć opiekuńczych i zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich publicznych placówkach oświatowych od dnia 12 marca, prosząc jednocześnie o pozostanie dzieci w domach pod opieką rodziców. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Żłobki, przedszkola, szkoły pozostaną zamknięte do środy 25 marca włącznie. Do tego czasu zamknięte są także miejskie placówki kulturalne w tym kina, obiekty sportowe oraz ośrodki uniwersyteckie.

Pakiet praktycznych informacji dla Rodziców, Nauczycieli i Uczniów można znaleźć pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosimy, by dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków.

Rodzicom na czas opieki nad dzieckiem, w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, a także szkoły, z powodu COVID-19, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych www.zus.pl

Apelujemy o zachowanie spokoju, wrażliwość na obecność i potrzeby osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych w naszym najbliższym, także sąsiedzkim, otoczeniu. Nie ma wskazań do robienie zapasów, zakupy spożywcze można robić na bieżąco.

Jeśli mamy podejrzenie, że mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i mamy pierwsze objawy infekcji, proszę w pierwszej kolejności ograniczyć kontakt z innymi osobami i telefonicznie skontaktować się z Sanepidem – nr tel. dostępny całodobowo -  502 281 673.

Istnieje możliwośc ubiegania się o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w związku z  zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza.

Formularz oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 8 można pobrać tutaj.

Zebranie Rodziców - rok szkolny 2018/2019

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne w środę 4.09.2018r. o godzinie 1600.

NABÓR DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI W ROKU 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną reformą oświatową i znaczącymi zmianami oświatowymi - terminy naboru do publicznych przedszkoli uległy opóźnieniu niezależnie od naszych starań.

Działając zgodnie z obecnym prawem oświatowym - terminy do publicznych przedszkoli w Cieszynie zostaną ogłoszone do 15 kwietnia 2017 r. Dbając o Państwa komfort i bezpieczeństwo pragniemy zaznaczyć , że planujemy przygotować blisko 240 wolnych miejsc w placówkach przedszkolnych  co z pewnością zaspokoi Państwa oczekiwania.

(pismo podpisane przez Burmistrza Miasta Cieszyna - Ryszarda Macurę oraz Dyrektora - Pawła Szajora)

Wyprawka dla Puchatków:

- pościel 1mx2m
- poduszka + poszewka
- piżama
- pantofle na jasnej podeszwie
- ubrania na przebranie w worku tekstylnym
- 2 pudełka chusteczek higienicznych
- kredki drewniane "bambino"
- duży klej w sztyfcie
- teczka na prace

- blok techniczny

Wyprawka dla Tygrysków:

- pantofle na jasnej podeszwie
- szczoteczka i pasta do zębów

- pudełko chusteczek higienicznych

- worek ze strojem gimnastycznym (koszulka i spodenki w dowolnym kolorze)

- worek z ubraniami na zmianę

- cienka teczka tekturowa

- mały blok rysunkowy

- mały blok techniczny

- pastele

- w piórniku lub pudełku:

- kredki drewniane „Bambino”

- gumka

- strugawka

- nożyczki z zaokrąglonymi końcami

- 2 ołówki

- klej w sztyfcie

Prosimy o podpisanie/ poznaczenie wszystkich tych rzeczy.